Технології

У Каліфорнії річки і канали накрили сонячними панелями

Проект Nexus запрацює в іригаційному окрузі Терлокорим вже в жовтні. Вартість сонячних панелей, якими накриють канали становить $ 20 млн. Про це пише Electrek.

Всього буде два пілотних об’єкти – 150-метровий проліт каналу в Хікмані, на схід від Модесто, а також канал довжиною в 1,6 км в сусідньому місті Церера.

Якби всі 6 440 км каналів Каліфорнії були покриті сонячними панелями, це дозволило б виробляти 13 гігаватів відновлюваної енергії. Одного гігавата достатньо для живлення 750 000 будинків, тобто цієї енергії вистачило б на 9,75 мільйона домогосподарств. Для порівняння, станом на липень 2021 року в Каліфорнії налічувалося 13,1 мільйона домогосподарств.

Концепт покриття каналу з сонячними панелями

В Індії вже є сонячні панелі над каналами, але проект Nexus довжиною в 1,6 км в каліфорнійській долині Сан-Хоакін стане першим у своєму роді в США.

“Проект Nexus включає встановлення навісів сонячних батарей над різними ділянками зрошувальних каналів Терлокського іригаційного округу. Проект Nexus послужить підтвердженням концепції і для подальшого вивчення дизайну, розгортання і супутніх переваг використання сонячної енергії замість каналів», — розповіли в окрузі.

Очікується, що проект почне своє функціонування восени 2022 року і пілотний період буде завершений до кінця 2024 року.

Nexus також покаже, чи сонячні батареї зменшують випаровування води в результаті утворення полуденної тіні і пом’якшення вітру; чи покращиться якість води внаслідок зниження росту рослинності і зменшитися вартість обслуговування каналу через це; і, звичайно ж, буде генерувати поновлювану електроенергію.

“Велика частина дощу та снігу в Каліфорнії випадає на північ від Сакраменто взимку, а 80% споживання води припадає на Південну Каліфорнію, в основному влітку. Ось чому канали звиваються по всьому штату – це найбільша подібна система в світі. За нашими оцінками, близько 1-2% води, яку вони несуть, втрачається в результаті випаровування під жарким каліфорнійським сонцем, — розповідає Роджер Бейлс, видатний професор інженерії Каліфорнійського університету, — у дослідженні 2021 року ми показали, що покриття всіх 6 440 км каналів Каліфорнії сонячними панелями дозволить щорічно економити понад 246 млрд літрів води завдяки зменшення обсягів випаровування. Цього достатньо, щоб окропити більше 20 000 га сільськогосподарських угідь або забезпечити водою більше 2 мільйонів осіб».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments