Фото

На Закарпатті обміління озера Синевир сягнуло історичного максимуму (фото)

На Закарпатті рівень води у найбільшому гірському озері України Синевир впав до історичного мінімуму, однак озеро знаходиться поза межею максимального обміління.

Причиною цього стала посуха на всій території Закарпатті, яка тривала протягом весни та літа, повідомляє Укрінформ.

Попередній рекорд міління озера Синевир зафіксували у 2005 році, на острівці є позначка, що показує цей мінімум. Наразі рівень води опустився майже на метр від попереднього мінімуму.

На Закарпатті обміління озера Синевир сягнуло історичного максимуму. Фото

“Станом на 29.08.2022 року рівень води в озері Синевир від максимального рівня знизився на 6 метрів, а від середнього рівня на 3 метри. Хоча історичний мінімум зниження рівня води в попередні роки становить до 9-9,5 метрів, в залежності від місця замірювання. Так що, озеро Синевир знаходиться поза межею максимального обміління ще на 3-3,5 метрів”, – написала адміністраторка групи “Наукова робота НПП “Синевир”” Марина Шпілька у Facebook.

Синевир живеться трьома струмками та має один витік. Таким чином озеро є саморегулюючою системою. Рівень води в озері, в залежності від погодних умов, може “стрибати” на 5-7 метрів вверх-вниз. Середня глибина Синевиру становить 8-10 м, максимальна – 22-24 м.

На Закарпатті обміління озера Синевир сягнуло історичного максимуму. Фото

Місцевий гід Віталій Диблюк пояснив, що незабаром озеро стане повноводнішим.

“У нас уже почалися грозові дощі, це додає води в екосистемі. А восени озеро стане більшим за рахунок сезонних дощів” – сказав він.

В матеріалі підкреслили, що Синевир вважається найцікавішим об’єктом Національного природного парку “Синевир” і є однією з візитних карток Українських Карпат. Озеро входить до переліку 7-ми чудес України.

На Закарпатті обміління озера Синевир сягнуло історичного максимуму. Фото

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button