Всесвіт

Марсохід NASA зібрав камені на Марсі, які колись могли бути під водою

Ровер NASA Perseverance зібрав кілька марсіанських каменів, які колись були під водою. Ймовірно, вони досі можуть містити свідчення інопланетного життя.

NASA

Ймовірно, мільярди років тому по Марсу текли річки. Якщо це так, то ці камені обточувалися водою тисячоліттями. Професор Емі Вільямс з Університету Флориди, США, сказала:

“У нас на Землі є організми, які живуть у дуже схожих породах. І зміна води мінералів потенційно може зареєструвати біосигнали”.

Вилучення таких зразків є першим кроком у прагненні вчених встановити, чи існувало коли-небудь на Марсі життя. Зразки були знайдені на дні кратера Езеро, де колись велика річкова дельта впадала в озеро.

Долина Марінер являє собою велику систему каньйонів площею в 600 квадратних кілометрів. Умови, які панують в цих місцях, дуже схожі на ті, де на Землі процвітає життя.

Щоб довести це, Perseverance повинен зібрати зразки грунту цих місць. Ровер оснащений свердлом, яке бурить відкладення для збору скам’янілих мікробів. Нині марсохід досліджує дельту річки.

Нагадаємо, що раніше американська команда виявила, що дно кратера піддалося ерозії сильніше, ніж вони очікували. Вона оголила породи, що утворилися з лави і магми. Це також свідчить про те, що колись кратер був «змінений» водою.

“Той факт, що у нас є докази водної зміни магматичних порід — це ті «сигнали», які дуже хвилюють нас щодо потенційного життя на Марсі”, — пояснюють вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments