Земля

У Колізеї знайшли залишки “снеків” з давніх уявлень (фото+відео)

Дослідники представили перші результати дослідження одного з колекторів каналізації, розташованої під Колізеєм. Він залишався фактично недоторканим протягом близько 1,5 тис.років і зберіг історію останніх гладіаторських боїв.

Археологи розчистили близько 70 м стоку південної ділянки колектора, який був заблокований і перестав використовуватися приблизно з 523 року н.е. В цей час Колізей перестав бути амфітеатром. Надалі будівля використовувалася в якості гуртожитку, фортеці, лікарні і навіть прядильної фабрики, відзначають вчені, але стародавні підземні канали при цьому не використовувалися.

Розкопки в колекторі під Колізеєм. Відео: Parco archeologico del Colosseo

Вчені знайшли сліди залишків страв, які вживали глядачі під час шоу. Серед них залишки, що свідчать про приготування м’яса на імпровізованому грилі прямо під час шоу. Крім того, вчені знайшли залишки піци, овочі та насіння фруктів, таких як інжир, виноград і дині, а також сліди оливок і горіхів. Дослідники вважають, що глядачі використовували їх в якості снеків.

Крім того, під Колізеєм були виявлені фрагменти кісток ведмедів і великих кішок, які, ймовірно, використовувалися для боїв або як здобич в мисливських іграх на давньоримській арені, повідомляють археологи.

Розкопки в колекторі під Колізеєм. Фото: Parco archeologico del Colosseo

Дослідники відзначають, що всі знахідки були поховані під землею, в купі сміття і щебеню. Після закриття амфітеатру стародавні трубопроводи були фактично забуті. І саме з цієї причини все, що потрапило в цю клоаку, особливо в кінці, близько VI століття, залишилося недоторканим, «замороженим» на століття в трубі, по якій більше не текла вода. Археологи сподіваються, що подальший аналіз допоможе дізнатися більше про історію і звички жителів Стародавнього Риму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button