Земля

Знайдений стародавній термітник розміром з Великобританію

Вчені знайшли величезну територію регулярно розташованих і все ще населених термітників в північно-східній Бразилії. Вони покривають простір розміром приблизно з Великобританії, і їм близько 4000 років.

Пагорби, які легко можна побачити на Google Earth, це не гнізда. Швидше вони — результат повільного і поступового створення мережі взаємопов’язаних підземних тунелів. Активність термітів протягом тисяч років призвела до утворення приблизно 200 мільйонів конусоподібних горбів близько 2,5 метрів висотою і 9 метрів у діаметрі.

«Ці пагорби створені лише одним видом термітів. Кількість виритої землі дорівнює приблизно 10 кубічних кілометрів, тобто 4000 єгипетських пірамід, і це одна з найбільших структур, побудованих одним видом комах», — говорить Стівен Мартін, дослідник з Університету Салфорда у Великобританії.

Найден древний термитник размером с Великобританию

Пагорби були здебільшого приховані з виду завдяки каатинзі, листопадно-рідколісистій рослинності, одним з найбільш унікальних біомів на Землі. Їх помітили «чужинці», включаючи вчених, тільки коли частина цих земель розчистили під пасовища в останні кілька років.

Зразки ґрунту з центру 11 пагорбів показали, що їх вік варіюється від 690 до 3820 років.

Поки вчені вивчають, яким чином терміти організували настільки чітку структуру розташування термітників, але питань несподівано знайдена територія викликає чимало. Наприклад, ніхто поки не розуміє, як ці колонії термітів структуровані фізично, бо ще не знайдено жодної камери королеви.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button