Здоров'я

Вчені розкрили секрет доброго ранку і гарного настрою

Ви постійно не в найкращому настрої вранці? І нічого, зовсім нічого не допомагає підняти настрій і зарядитися енергією на весь день? Вчені знайшли відповідь, як відчувати себе краще відразу після пробудження!

Нове дослідження виявило чотири ключові фактори, які впливають на легке пробудження і позитивний настрій з ранку. В цілому в експерименті взяли участь 833 людини, більшість з яких були близнюками. Такий вибір учасників невипадковий – спостереження за найближчими родичами допомогло вченим відфільтрувати варіації ключів до ефективного пробудження, обумовлені генетикою. Протягом двох тижнів реєструвалися прийоми їжі, фізична активність, режим сну і рівень глюкози добровольців, в той час, як самі учасники також оцінювали свій стан протягом дня.

За результатами спостереження було виявлено чотири ключові речі:

  • Сон

Тут важливо все: тривалість, якість, час. Згідно з дослідженням, довший сон і пізнє пробудження впливали на стан учасників — вони відчували себе бадьорими і енергійними.

  • Денна фізична активність

Ті, у кого була підвищена фізична активність протягом дня, спали набагато якісніше і прокидалися більш бадьорими.

  • Сніданок

Ранкові прийоми їжі з великою кількістю складних вуглеводів призвели до підвищення рівня бадьорості, тоді як велика кількість білка мала протилежний ефект.

  • Цукор

Різке зростання рівня цукру в крові після сніданку, частиною якого був напій з чистою глюкозою, пов’язаний зі зниженням пильності. Таким чином, прості вуглеводи у великих кількостях, з’їдені з ранку, прищеплюють людині почуття сонливості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button