Всесвіт

У космосі знайшли дивні блакитні плями: це виявилися зоряні системи-відлюдники

Астрономи Університету Арізони визначили новий клас зоряних систем. Вони знайшли п’ять таких представників.

За словами дослідників, це не зовсім галактики і існують вони тільки ізольовано.

У новому класі зоряних систем є тільки молоді блакитні зірки, вони нерівномірно розподілені і, мабуть, існують ізольовано від батьківської галактики.

Ці зоряні системи, за словами астрономів, виглядають в телескопі як блакитні краплі. Вони розміром приблизно як крихітні карликові галактики. Всі нові зоряні системи знаходяться близько до скупчення галактик Діви і далеко від будь-яких потенційних батьківських галактик: вони віддалені більш ніж на 300 000 світлових років. Тому визначити їх походження важко.

Астрономи виявили нові системи після того, як інша дослідницька група, очолювана Елізабет Адамс з Нідерландського інституту радіоастрономії, склала каталог прилеглих газових хмар — це потенційні місця розташування нових галактик. Як тільки цей каталог був опублікований, кілька дослідницьких груп почали шукати зірки, які могли бути пов’язані з цими газовими хмарами.

Далі команда дізналася, що більшість зірок у кожній системі дуже блакитні, молоді і містять дуже мало атомарного газоподібного водню. Це важливо, тому що зірки утворюються завдяки атомарному газоподібному водню, пізніше він перетворюється в щільні хмари молекулярного газоподібного водню, а далі — в зірки.

Астрономи зробили висновок, що зоряні системи рухалися дуже швидко. Астрономи очікують, що одного дня ці системи розділяться на окремі скупчення зірок і розподіляться по всіх більших скупченнях галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button