Всесвіт

Робот-павук будуватиме космічну станцію 

В недалекому майбутньому на навколоземну орбіту вийде перший робот-павук. Його завдання — будувати у відкритому космосі різні конструкції, такі, як антени і сонячні батареї. Запуск апарату планується здійснити в найближчі 2 роки.

11-04-15-foto-600x407-3

Проект SpiderFab припускає, що в космос буде запущено вуглеволокно. Воно потрапить у розпорядження робота, який буде працювати, як павук, який плете павутину. Його завдання — виплести основу, на якій будуть побудовані апарати та космічні станції. Робот-павук — багаторукий апарат, один «прядильний орган» якого виробляє несучі елементи для конструкції, а решта — з’єднують їх. У міру зростання «павутини» робот буде переміщатися по ній, як і справжній павук.

Роботи-павуки матимуть в своєму наборі необхідних інструментів 3D-принтери та інші засоби для обробки матеріалів. Це дозволить їм створювати великі конструкції, які в десятки і сотні разів будуть більше тих, що можна доставити на орбіту з земної поверхні. Цю інформацію озвучив Роберт Хойт, глава Tethers Unlimited, виступаючи на презентації проекту в NASA.

11-04-15-foto-600x210-2

Доставляти деталі і конструкції на орбіту складно і дорого, їх загальний обсяг диктують потужність і розміри ракети-носія, якій належить цей вантаж транспортувати. Створення об’єктів прямо в космосі, обробка сировини «на місці» дозволить зменшити витрати і подарує людству нові можливості. У перспективі в космосі можна буде будувати і апарати, більш ємкі і прості конструктивно, ніж космічні кораблі сучасності. Адже їм не доведеться проходити через процедуру запуску і долати земне тяжіння. Хойт впевнений, що за допомогою нових технологій мрії про освоєння Всесвіту і далеких подорожах будуть здійснені.

Розробка Tethers Unlimited фінансується NASA. Компанія виготовила апарат, який робить конструкції з мотків вуглецевого волокна. Будівництво йде зі швидкістю п’ять сантиметрів на хвилину, а конструкції виходять легкими і міцними.

Читайте також: Процес будівництва Міжнародної космічної станції (відео)

Зараз ведеться робота над створенням робота другого покоління для того, щоб через кілька років можна було вивести демонстраційний супутник з апаратом на орбіту.

11-04-15-foto-600x387-1

Початком роботи може стати збірка зоряної парасольки для телескопа New Worlds Observer. Така парасолька повиннна закривати світло зірок, щоб телескоп міг побачити на їх орбітах екзопланети. Якщо споруджувати таку конструкцію на Землі, доведеться обмежитися діаметром в 62 метри, а якщо будувати її в космосі, можна збільшити цей показник до 124 метрів.

Натхнення: innoros.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть