Наука

У Мережі перерахували 10 пророкувань Стівена Хокінга, деякі з яких вже збуваються

Популяризатору науки і відомому астрофізику Стівену Хокінгу 8 січня могло б виповнитися 78 років. У Мережі вирішили перерахувати його 10 передбачень про майбутнє людства, деякі з яких починають збуватися.

Фізик-теоретик Стівен Хокінг помер у віці 76 років ще в 2018 році, але залишив після себе значний внесок у науку. Лідер у вивченні чорних дір, квантової механіки і фізичної космології був відомою особистістю. У свою чергу, його численні виступи на телебаченні, радіо та сцені надали громадськості кілька прогнозів на майбутнє. По-перше, широко відомі слова вченого про необхідність колонізації космосу в найближчі пару сотень років, оскільки людство ризикує знищити себе через жадібність та дурість.

Крім того, Він пророкував появу ШІ протягом наступного сторіччя, який буде перевищувати розумові здібності людей, але науково-фантастичні способи подорожі в часі швидше за все, ніколи не стануть реальністю, на думку вченого. Більш відчутним стане різка зміна клімату, що призведе до танення полярних льодів і виділенню значних обсягів вуглекислого газу. В кінцевому підсумку температура стане на рівні 460 градусів Цельсія. Подібне похмуре майбутнє можливо ще через закінчення строку життя Сонця, яке через 10 мільярдів років збільшиться в розмірах і поглине Землю. Хокінг також не виключав можливість ядерної війни.

Більш позитивним прогнозом є поява надлюдей завдяки розвитку генної інженерії. Крім чудової пам’яті, жителі майбутнього будуть володіти чудовими імунітетом, інтелектом і тривалістю життя. У найближчі 50 років варто очікувати відкриття загадки виникнення життя на Землі, і, можливо, людство виявить інопланетні організми. Вчений застерігав програмістів про можливості “повстання машин” із-за стрімкого розвитку комп’ютерів на відміну від повільної еволюції. Нарешті, хоча подорожі до зірок стануть реальними, вони будуть займати не долі секунди, а десятки років.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button