Наука

Почалися випробування препарату, який допоможе під час вибуху «брудної бомби»

Випробування на людях перевірять ефективність і безпеку нового препарату.

Компанія Sinclair International початку випробування на людях нового антирадіаційного препарату під назвою HOPO 14-1. Він призначений для знезараження тих, хто піддався впливу радіоактивних елементів в результаті аварії або вибуху «брудної» бомби.

«Брудна бомба» — один з різновидів радіологічної зброї. Як і ядерну зброю, воно використовує радіоактивний матеріал. По суті, це боєприпас, який, вибухаючи, розкидає його навколо себе.

Клінічні випробування на людях, фінансуються Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань (NIAID) під керівництвом Поллі Чанг, старшого наукового директора відділу біологічних наук SRI, спрямовані на те, щоб переконатися, що HOPO 14-1 не є небезпечним для організму.

«Результати цього першого клінічного випробування на людях важливі для розуміння як безпеки цього продукту, так і того, як він розподіляється в організмі і виводиться з нього. Ми сподіваємося, що ця робота прокладе шлях до просування продукту до кінцевого схвалення на ринку», — пояснює Чанг.

Під час вибуху «брудної бомби» особливу небезпеку становлять альфа-частинки. У них настільки низька енергія, що їх зупиняють шари мертвих клітин на шкірі. Однак, якщо їх вдихнути або проковтнути, то альфа-частинки можуть осідати на м’яких тканинах тіла або поглинатися ними. Там вони завдають шкоди ДНК і біохімічним процесам клітин.

Очевидний спосіб лікування — видалення радіоактивних елементів з організму або превентивний захист. Найвідоміший приклад такого методу лікування — йодид калію. Його використовують для захисту пацієнтів, які проходять променеву терапію. Зокрема, йодид калію захищає щитовидну залозу від забруднення радіоактивним йодом. Вона накопичує йод, а таблетки йодиду калію перевантажують організм стабільним йодом, захищаючи щитовидну залозу від радіоактивного виду, який, в кінцевому підсумку, вимивається з організму.

HOPO 14-1 поглинає радіоактивні елементи безпосередньо, хелатуючи їх. Тобто, препарат прикріплює сегменти молекули до «винних» атомів, відриваючи їх від живих клітин або взагалі не даючи їм засвоїтися. Сама по собі ідея не нова. Інший препарат — діетілентріамін пентаацетат (DTPA) — вже схвалений для використання, але його необхідно вводити ін’єкційно або приймати інгаляційно за допомогою небулайзера. HOPO 14-1 можна приймати перорально в формі таблеток.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button