Технології

У MIT створили датчик, який підбирає правильну захисну маску (фото+відео)

Дослідники створили спеціальний датчик, який перевіряє наскільки маска для обличчя захищає конкретну людину. Виявилося, що в цілому маски більше підходять чоловікам.

Носіння маски допомагає запобігти поширенню ряду захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Але ефективність такого захисту залежить від того, наскільки щільно маска прилягає до обличчя. Дослідники з MIT розробили датчик, який оцінює, наскільки конкретна маска підходить певній людині.

Вчені почали працювати над проектом ще до початку пандемії коронавірусу, коли носіння масок стало повсюдним. Спочатку основним завданням було перевірити, наскільки такі заходи можуть бути ефективними для захисту від забрудненого повітря, але поширення коронавірусу внесло свої корективи.

Щоб інтегрувати свої датчики в маски для обличчя, дослідники створили пристрій, який вони назвали конформною мультимодальною сенсорною маскою для обличчя. 17 датчиків, що вимірюють різні параметри, вбудовані в гнучку полімерну рамку. Пристрій можна прикріпити до внутрішньої сторони будь-якої маски по краях.

Датчики для перевірки ефективності захисної маски. Зображення: Jin-Hoon Kim et al., Nature Electronics

Дослідники одночасно вимірюють, наскільки щільно маска прилягає до обличчя, а також схему дихання, температуру шкіри, температуру та вологість всередині маски для обличчя.

Вчені протестували свій пристрій на групі випробовуваних, які носили хірургічні маски. Дослідники просили учасників виконувати різні дії, наприклад, говорити, ходити або бігати. Крім того, випробування проводилися при різній температурі.

Зібрані дані показали, що в цілому маски підходять жінкам значно гірше, ніж чоловікам, через відмінності у формі і розмірі обличчя. Але якість захисту можна поліпшити, якщо надіти маску меншого розміру. Крім того, маска погано підходила чоловікові з бородою. Вона створювала зазори між обличчям і захистом.

Вчені сподіваються, що їх датчик допоможе людям знайти найбільш підходящі маски для себе. Крім того, пристрій можуть використовувати дизайнери і проектувальники для створення захисту, адаптований під різні форми і розміри осіб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments