Технології

У Нідерландах винайшли роботів, які будуть захищати аеропорти і поля від птахів

В Університеті Твенте винайшли робоптахів — роботів-соколов і роботів-орлів. Пристрої дозволять вирішити проблему великого скупчення птахів, наприклад, на полях або близько аеропортів.

Робоптахи можуть використовуватися як в ручному, так і автоматичному режимі. Пристрій вже було перевірено на звалищі сміття в Твенте, на якому зазвичай збирається багато чайок. Їх кількість значно знизилася всього через кілька днів після того, як робоптахи почали патрулювати район.

foto_cikavosti_09.09.2014-017

 

Університет планує випробувати нову технологію на невеликих фермах і в аеропортах в 2015 році, і якщо робоптахи доведуть свою ефективність, то шлях для їх комерційного використання буде відкрито.

Проблема з птахами існує в Нідерландах давно. Близько найбільшого міжнародного аеропорту Схіпхол в Амстердамі спостерігаються величезні скупчення качок, які становлять загрозу для літаків. Чайки заполонили розташовані біля моря міста.

Читайте також: Хімія і вітер: як голуби знаходять шлях додому?

Щоб запобігти навалу птахів в Лейдені, знищуються їх яйця, в Гаазі муніципальна влада тестуює ефективність лазерних променів, в районі Схіпхола фахівці тільки за останні два роки відловили 17 тис. качок.

«Звуки, що видає хижий птах, і відповідний вигляд завжди означають небезпеку, — відзначають винахідники. — Птахи генетично запрограмовані на те, щоб боятися хижаків: так вони виживають. А наші робопташки не просто виглядають як соколи і орли, а ганяються за іншими птахами і явно дають зрозуміти, хто тут хижак, а хто — його жертва».

За їхніми словами, попередні подібні розробки відрізнялися надмірною складністю. Однак завдяки новим технологіям управління робоптахами тепер стало дуже простим і не вимагає ніякого спеціального навчання.

Екологи вже висловили побоювання щодо цієї розробки. На їхню думку, повсюдне використання робоптахів може призвести до порушення балансу в екосистемі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть