Наука

У Швейцарії створили антібактеріальну пов’язку на рану, яка нищить мікроби

Нова пов'язка на рану самостійно вбиває шкідливі бактерії

Швейцарські вчені створили целюлозну раневу пов’язку, яка нищить до 99,99% всіх шкідливих бактерій.

При серйозних травмах часом буває життєво важливо захистити уражені ділянки тіла від потрапляння хвороботворних бактерій. Для цього медикам доводиться регулярно наносити антибактеріальні мазі і часто міняти пов’язки, що можливо далеко не у всіх польових умовах. Але вихід був знайдений: вчені заявили про створення пов’язки, яка сама знищує бактерії.

Експериментальний зразок, розроблений вченими швейцарського дослідного інституту Empa, являє собою тонку мембрану, що складається в основному з волокон целюлози рослинного походження. Кожне волокно має діаметр менше одного мікрометра (мільйонну частку метра).

В процесі електропрядіння, яке використовується для створення волокон, до целюлози додають поліуретан. Це робить матеріал гнучким, але при цьому міцним. Потім мембрану обробляють розчином спеціально сконструйованих «біфункціональних» пептидів (коротких ланцюжків амінокислот) – їх називають біфункціональними, тому що вони зв’язуються з целюлозою і володіють антибактеріальними властивостями. Більш того: їх легше виробляти, ніж антибактеріальні білки, які більш широко використовуються, до того ж вони більш стабільні і, отже, більш довговічні.

У лабораторних випробуваннях мембрана добре взаємодіяла з клітинами шкіри людини, а також знищила понад 99,99% шкідливих бактерій, таких як стафілококи, які зазвичай виявляються в інфікованих ранах. Є надія, що в міру подальшого розвитку технології пов’язка зможе також містити й інші терапевтичні сполуки, які прискорять процес загоєння.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments