Наука

Вчені «оживлять» вимерлий вид носорогів за допомогою стовбурових клітин

Малайзійський суматранський носоріг був найменшим з усіх видів носорогів. На жаль, минулого року від раку померла остання самка цієї тварини, а незадовго до цього помер і останній самець. Однак у вчених залишився деякий генетичний матеріал цих носорогів. Зараз дослідники говорять про можливість відновлення виду.

Іман в 2019 році

Вчені покладають надії на експериментальну технологію зі стовбуровими клітинами, щоб повернути Малазійського суматранського носорога, вони збираються використовувати клітини Іман – самки, яка померла торік – і двох інших мертвих носорогів.

Молекулярний біолог Мухаммад Локман сказав агентству Reuters, що він упевнений в успіху майбутньої роботи:

«Якщо все буде функціонувати, працювати добре і все нас підтримають, то це точно можливо!».

Суматранський вид носорогів колись населяв практично всі тропічні ліси Південно-Східної Азії. Полювання і вирубка лісів скоротили їх кількість до 80 особин, які живуть лише в Індонезії. 25-річна Іман померла в природному заповіднику на острові Борнео після крововтрати, викликаної пухлиною матки. Перед цим помер і останній самець Тем. Фахівці так і не змогли змусити цих двох розмножуватися.

«Він був немов 70-річний чоловік, тому, звичайно, складно очікувати, що його сперма була настільки хороша», – сказав Джон Пейн з Борнейського альянсу носорогів (BORA), який вже близько чотирьох десятиліть веде кампанію за порятунок Малайзійських носорогів. «Було очевидно, що для збільшення шансів необхідно отримати сперму і яйцеклітини від носорогів в Індонезії. Але поки Індонезія все ще не зацікавлена ??в цьому ».

Міністерство навколишнього середовища Індонезії спростувало ці звинувачення, заявивши, що переговори тривають. «Оскільки це частина дипломатичних відносин, реалізація повинна здійснюватися відповідно до регламенту кожної країни», – прокоментувала Індра Експлоітасія, директор Міністерства щодо збереження біорізноманіття.

Зараз малайзійські вчені планують використовувати клітини мертвих носорогів для виробництва сперми і яйцеклітин, які дадуть ембріонів для імплантації в живу тварину (якщо дозволить Індонезія) або близькоспоріднених видів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button