Всесвіт

Гігантську хвилю знайшли в отруйних хмарах Венери

Ця хвиля котиться по планеті вже кілька десятків років — принаймні, з 1983 року, і поводиться дуже дивно. Вона переміщується зі сходу на захід зі швидкістю близько 328 кілометрів на годину, огинаючи планету за 4,9 дня.

Хвиля розтягнулася на 7500 кілометрів і знаходиться в середніх широтах на відносно невеликій висоті близько 47,5—56,5 кілометрів. Подібне явище раніше ніколи не спостерігалося в Сонячній системі.

«Якби це сталося на Землі, то хвиля б накривала всю нашу планету», — говорить астрофізик Педро Мачадо з Інституту астрофізики і космічних наук в Португалії.

Венера має щільну атмосферу, яка майже повністю складається з вуглекислого газу, яка обертається в 60 разів швидше, ніж сама планета, через що на поверхні дмуть просто шалені вітри.

Також на Венері йдуть дощі з сірчаної кислоти і високий атмосферний тиск на поверхні, температура якої становить 471 градус за Цельсієм, майже в 100 разів перевищує земну.

При вивченні інфрачервоних знімків, зроблених японським орбітальним апаратом Венери «Акацукі» в період з 2016 по 2018 роки, вчені на чолі з фізиком Хав’єром Перальта з Японського космічного агентства (JAXA) виявили аномалію, яка дуже схожа на атмосферну хвилю і знаходиться на незвичайній висоті.

Гигантскую волну нашли в ядовитых облаках Венеры

Тобто вона розташована набагато глибше, ніж будь-яка атмосферна хвиля, коли-небудь бачена на Венері, і виникла вона в шарі хмар.

Аналіз попередніх спостережень показав, що ця аномалія вже досить стара, але дотепер залишалася непоміченою, принаймні, з 1983 року.

Гигантскую волну нашли в ядовитых облаках Венеры

Хвиля рухається на Венері зі швидкістю близько 328 кілометрів на годину, огинаючи планету за 4,9 дня, тоді як іншим хмар для цього потрібно 5,7 дня, і незрозуміло, чим це викликано. При цьому хвиля ніяк не впливає на меридіональні вітри, що дмуть з півночі на південь.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button