Технології

У США придумали, як створювати водневе паливо в будь-яких умовах

В лабораторії Лінкольна Массачусетського технологічного інституту (MIT) придумали спосіб по перетворенню алюмінію в водневе паливо, яке потенційно може служити портативним, легкодоступним джерелом енергії.

Інженери створили систему H-TaRP: вона складається з алюмінієвого дозатора, корпусу реактора, системи водяного охолодження і колектора для заповнення бака H2. Це легкий гнучкий пристрій, який можна використовувати в будь-яких умовах.

H-TaRP створили для морських піхотинців, які знаходяться в польових умовах і використовують високотехнологічне обладнання: для роботи таких інструментів потрібна велика кількість палива та енергії.

Зазвичай піхотинці використовують нафту або батареї: останні ефективно працюють, але багато важать і їх необхідно постійно заряджати.

“Мета H-Tarp – усунути необхідність транспортувати дизельне паливо і заряджати акумулятори. У системі можна використовувати місцеві ресурси для виробництва водневого палива для всіх видів транспортних засобів”, – говорить Ерік Лімпахер, керівник групи енергетичних систем в лабораторії Лінкольна MIT

Дослідники використовували реакцію алюмінію, змішаного з водою, щоб отримати газоподібний водень. Будь-яка форма води бере участь в хімічній реакції: солона, річкова вода і навіть сеча. Це дозволяє потенційно використовувати H-TaRP у багатьох середовищах.

У системі використовується алюміній, він дозволяє зберігати й транспортувати інертну тверду речовину, а не рідке паливо або стиснений газ. Це значно підвищує безпеку.

Зараз система проходить тестування: її вже встигли випробувати один раз в польових умовах. Молодші піхотинці отримали короткий посібник зі складання системи H-Tarp, а вогневі групи чисельністю до чотирьох бійців пару раз практикувалися в її збірці. Після однієї ітерації вони зібрали систему всього за 13 хв, це означає, Що H-TaRP можна швидко розгорнути з мінімальною підготовкою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button