Всесвіт

Подивіться на найбільшу галактику, яку відкрили астрономи

Дослідники на чолі з астрономом Мартіном Оеєм з лейденської обсерваторії в Нідерландах знайшли найбільшу галактику з виявлених у Всесвіті.

Copyright: Image by StockUnlimited

Відкрита галактика знаходиться в 3 млрд світлових років від Землі і розташована на відстань 16,3 млн світлових років. Її назвали Alcyoneus на честь гіганта з давньогрецької міфології. Галактика в 166 разів більша за нашу (діаметр Чумацького Шляху становить 30 кілопарсеків).

Астрономи розповіли, що це еліптична радіогалактика, яка, можливо, все ще зростає. В її ядрі знаходиться надмасивна чорна діра, маса якої в 400 млн разів більше маси Сонця.

Об’єкт знайшли за допомогою низькочастотного обладнання ARray (LOFAR), яке складається з 20 тис. радіоантен, вони розташовані в 52 пунктах на території Європи.

Передбачається, що галактика розташована в області космічного простору, де щільність менша: це може сприяти її розширенню. Також автори дослідження допускають, що до таких розмірів могла привести взаємодія з космічною павутиною.

Автори роботи вважають, що дослідження Аlcyoneus допоможе зрозуміти, чому радіогалактики збільшуються до величезних розмірів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button