Технології

У Великобританії зводять першу будівлю з використанням суміші бетону і графену

Як найбільш широко використовуваний матеріал на Землі, бетон залишає величезний вуглецевий слід, який вчені намагаються усунути всіма способами. Недавні дослідницькі проєкти продемонстрували, яку роль в цьому може зіграти графен, а днями ми отримали перше реальне впровадження технології у виробництво.

Як один з найміцніших штучних матеріалів у світі, графен може виявитися надзвичайно корисним для самих різних застосувань в будівництві. Вчені вже досягли успіху, впроваджуючи його в процес виробництва бетону, щоб зробити кінцевий продукт більш міцним і водостійким. Один дослідницький проєкт навіть продемонстрував, як графен можна добувати зі старих покришок.

Нове напрацювання належить вченим з Манчестерського університету та будівельної фірми Nationwide Engineering. Щоб сформувати особливий матеріал, команда додала крихітну кількість графену в воду і цемент, де він виступив у вигляді армувального компонента. Крім того, зросла загальна площа поверхні для здійснення хімічних реакцій, що перетворюють суміш в бетонну пасту. Кінцевим результатом стало покращене зчеплення частинок бетону в мікроскопічному масштабі — вийшов матеріал, який приблизно на 30% міцніший стандартного бетону. Вчені прозвали його “concretene” – поєднання слів “concrete” (бетон) і “graphene” (графен).

Concretene був використаний при первинній заливці бетонної плити перекриття для нового спортзалу Південного кварталу недалеко від Стоунхенджа в Англії на початку травня, а друга заливка завершила фундамент в минулий вівторок. Це перша у світі бетонна плита з поліпшеними характеристиками, яка перетворить тренажерний зал на справжній випробувальний полігон, оскільки будівля буде завершена і надійде в експлуатацію, а Nationwide Engineering буде контролювати характеристики інноваційного матеріалу і стежити за його станом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button