Головна / Технології / Надтонка броня з графена витримує попадання кулі

Надтонка броня з графена витримує попадання кулі

Американські вчені виявили ще одну фантастичну властивість графену: два аркуші матеріалу, накладені один на одного, набувають твердість алмазу і можуть витримати постріл з вогнепальної зброї.

Ми звикли думати, що куленепробивний обладунок — це щось важке і масивне, принаймні в порівнянні з звичайним одягом. Часто це й справді так: захист, може, і вбереже вас від смерті у разі попадання, але дуже обмежує рухливість — а вона в перестрілці може мати найважливіше значення. Проте вчені з Університету Нью-Йорка з’ясували, що відмінна броня може бути практично невагомою: вся справа в графені, який продовжує дивувати фізиків з усього світу своїми дивовижними властивостями.

Дослідники виявили, що два шару графену, покладені один на одного, можуть тимчасово набути твердість алмазу і в буквальному сенсі зупинити кулю, що летить. Згідно з дослідженням, опублікованим в Nature Nanotechnology, зміцнення нового матеріалу, який називається діаміном, відбувається тільки тоді, коли рівно два листа графена нашаровуються один на одного. Примітно, що якщо збільшити кількість шарів, то затвердіння не відбувається.

«Під час тестів графіту або моношарового графена ці матеріали не відрізнялися особливою міцністю і були досить м’якими. На наш подив, рівно два шари графену під тиском раптово стають фантастично твердими, не поступаючись об’ємному алмазу», розповідає Еліза Рідо, професор фізики в ASRC і провідний дослідник проекту.