Наука

У житті без стресу виявили негативні сторони

Дослідження показало, що люди, які рідше відчувають стрес в повсякденному житті, перебувають в кращому настрої і більш стабільні емоційно. Однак відсутність стресу негативно впливає на їх когнітивні здібності, а також на схильність до співпереживання і яскравим позитивним емоціям.

Photo by Aar?n Blanco Tejedor on Unsplash

Команда психологів з Пенсильванського університету з’ясувала, що у житті без стресу є свої недоліки. Дослідники провели експеримент: відібрали 2711 добровольців і попросили їх протягом восьми діб регулярно звітувати про те, як вони провели день, а також про самопочуття.

Вчених цікавили настрій і кількість стресових ситуацій за день – розбіжності з друзями і сім’єю або проблеми на роботі, – а також те, які позитивні емоції учасники відчували протягом дня і чи були у них нездужання, наприклад головні болі, болі в горлі і кашель. Після опитування їм запропонували пройти невеликий когнітивний тест. Подробиці роботи команда опублікувала в журналі Emotion.

Аналіз даних показав, що у житті без стресу є деякі плюси. Так, десять відсотків добровольців, які жодного разу за час експерименту не повідомили про пережитий стрес, мали найкращий настрій протягом дня. Крім того, вони виявилися менш схильні до хронічних захворювань.

Водночас вони показали нижчі результати в тесті на когнітивні здібності, рідше повідомляли про пережиті позитивні моменти. Також вони отримували менше емоційної підтримки – та й не так часто надавали її самі.

Девід М. Алмейда, співавтор дослідження, припустив, що невеликий стрес може стимулювати мозок. «Стрес змушує вас розв’язувати проблеми і так стає корисним для когнітивних здібностей, особливо в зрілому віці», – підкреслив він.

За словами психологів, ранні роботи, як правило, розглядають негативні наслідки стресу. Але Алмейда вважає, що проблема може бути не в самому стресі, а в тому, як люди на нього реагують. І саме бурхлива реакція призводить до погіршення емоційного стану і появи хронічних хвороб. «Я думаю, що переживання слабкого стресу протягом дня, наприклад суперечка з кимось, збій в роботі комп’ютера або пробка на дорозі, – маркер того, що у людини цікаве і повне життя. Наявність деякого стресу – показник того, що ви залучені в навколишній світ », – підсумував учений.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button