Наука

Тварина, яку вважали предком змії, виявилася морською ящіркою.

Палеонтологи провели дослідження і показали, що знаменитого Tetrapodophis amplectus не можна вважати предком змій.

Художня реконструкція Tetrapodophis amplectus/хребетних. У 2015 році палеонтологи розповіли про унікальне відкриття з ранньої крейди в Бразилії як про першу відому змію, яка зберегла рудиментарні зачатки чотирьох кінцівок. Тварину назвали Tetrapodophis amplectus, що в перекладі з грецької означає «чотиринога змія».

Вона мала чотири кінцівки — настільки крихітні, що їх можна сміливо назвати рудиментарними. Дослідники віднесли істоту до давніх ящірок, які жили понад 110 мільйонів років тому. Науковий світ був втішений цією новиною, оскільки таким чином вирішувалася давня суперечка про предків змій.

Однак нове дослідження вчених з університетів Альберти (Канада), Фліндерса (Австралія) та Гарвардського (США) показало, що Tetrapodophis amplectus не був предком змій. Палеонтологи вважають, що тварина належить до групи морських ящірок, що вимерли, відомих як доліхозаври. Свої висновки команда представила в журналі Systematic Paleontology.

Зуби Tetrapodophis amplectus не схожі на зуби змії. Те ж саме можна сказати про череп і скелет загалом. У відбитках істоти палеонтологи не побачили великих черевних лусочок, характерних для змій. Крім того, у шлунку тварини знайшли залишки риби, з чого зробили висновок про те, що це була морська істота.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button