Наука

Учені попередили про небезпеку для здоров’я кави в пластикових стаканчиках

Вчені довели небезпека використання пластикової тари для зберігання гарячих продуктів і напоїв. Зокрема, ризик накопичення в організмі пластику підвищується при вживанні кави з одноразових стаканів.

Група норвезьких і німецьких вчених провела дослідження, спрямоване на визначення негативного впливу пластику на організм. Виявилося, що в сучасності дані сполуки вже значаться в організмі дітей. При цьому багато представлених у продажу пластикових виробів не підлягають визначенню складу. Експерти вивчили склад 8 видів пластику, який містився в 34 широко використовуваних видах товарів. В результаті дослідження були знайдені близько 1,4 тисячі різних речовин, але вчені змогли визначити лише 260 з них, що склало 20%. Доктор Ліза Циммерман зазначила, що вміст в одному виробі більше 100 з’єднань може стати потенційно небезпечним, оскільки речовини мають властивість вступати в реакцію одна з одною і отруювати вміст упаковки, потрапляючи в результаті в організм людини.

Вчені застерігають про небезпеку пластикової тари в дитячому харчуванні. Також наголошується, що часто пластик застосовується приховано, наприклад, його додають в картонні одноразові стакани, що допомагає їм утримувати вологу. Для зменшення ризику вживання небезпечних сполук слід уникати розігрівання продуктів в упаковці в мікрохвильовій печі, оскільки нагрівання активізує процес переходу хімічних елементів в їжу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button