Земля

Учені: в морях Землі мешкає майже 228,5 тис. видів різних живих організмів

До такого висновку прийшов міжнародний колектив учених, що займаються складанням так званого Всесвітнього реєстру морських біологічних видів шляхом порівняльного аналізу та консолідації відповідних баз даних, наявних у різних країнах.

1-12-03-2015-600-450

Як оголосили в США представники цього дослідження, було встановлено, що 190 тис. 400 іменувань досі відомих видів являють собою, судячи з усіх наявних даних, різні назви одних і тих же морських живих організмів.

Абсолютним рекордсменом у цій категорії став морський слимак Littorina saxatilis, у якого фахівці нарахували в цілому 113 імен. Таким чином, колишній каталог морських живих організмів, що налічував майже 419 тис. позицій, експерти в результаті виконаної ними роботи, яка була розпочата вісім років тому, скоротили на 45%.

[ads2] Майже 195 тис. видів (86%) залишився списку – це морські тварини. Серед них – понад 18 тис. видів риб, більше 1,8 тис. видів морських зірок, 816 видів головоногих, 93 види китів і дельфінів і 8,9 тис. двостулкових молюсків. Решта – це різні види водоростей і інших рослин, бактерій, вірусів, грибів і одноклітинних організмів.

Учасники проекту, що базується в Морському інституті Фландрії в бельгійському Остенде, вважають, що робота по класифікації та систематизації вже відомих науці видів морських живих організмів «практично завершена».

Читайте також: Вплив планктону, що світиться, на людину і долі народів

Проте, виявлення нових мешканців світового океану триває. За один тільки минулий рік був відкритий ще 1451 вид живих організмів. Згідно з оцінками учасників проекту, в лабораторіях в процесі опису знаходиться ще 10 тис. або навіть більше таких нових видів.

Тим часом від 500 тис. до 2 млн морських різновидів живих організмів все ще чекають свого відкриття, прогнозують науковці. З їхньої точки зору, на ці дослідження піде щонайменше 360 років. Однак через глобальне потепління, забруднення навколишнього середовища та окислення океанів багато видів цих невідомих людині живих істот, мабуть, зникнуть ще до того, як учені їх опишуть, попереджають експерти.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button