Земля

Напрямок магнітного поля Землі змінюється швидше, ніж вважалося

Магнітне поле важливо не тільки для навігаційних систем, але і для захисту від позаземного випромінювання та утримання атмосфери. Розуміння того, як воно змінюється і як працює, неймовірно важливо. Нове дослідження, проведене Університетом Лідса і Каліфорнійським університетом у Сан-Дієго, показало, що зміни в напрямку магнітного поля Землі можуть відбуватися в 10 разів швидше, ніж вважалося раніше.

Магнітне поле постійно змінюється. Сьогодні відслідковувати ці зміни досить легко завдяки супутникам, однак воно існувало задовго до появи таких пристроїв. Щоб «прочитати» еволюцію магнітного поля, науковці аналізують осадові породи й лавові потоки. Але вивчення через ці джерела не завжди може бути достовірним і виправданим.

У новому дослідженні вчені описують інший підхід. Вони об’єднали комп’ютерне моделювання процесу генерації поля з реконструкцією тимчасових варіацій за останні 100 000 років.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, показує, що зміни в напрямку магнітного поля Землі досягають швидкості, яка в 10 разів перевищує найшвидші зареєстровані коливання до теперішнього часу.

Отримані дані показують, що ці швидкі зміни пов’язані з локальним ослабленням магнітного поля. Це означає, що зміни зазвичай відбуваються у часи, коли поле має зворотну полярність або під час геомагнітних екскурсії, коли вісь диполя переміщається далеко від розташування Північного і Південного географічних полюсів.

Детальний аналіз показує, що найшвидші зміни напряму пов’язані з переміщеннями потоків в рідкому ядрі. Такі явища поширені в нижчих широтах, що припускає, що майбутні роботи мають бути зосереджені в цих областях.

Зараз автори роботи говорять: «Ми маємо дуже неповні знання про наше магнітне поле, яке датуються 4 століттями назад. Оскільки ці швидкі зміни являють собою деякі з найбільш екстремальних проявів поведінки рідкого ядра, вони можуть дати важливу інформацію про поведінку глибинних надр Землі».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»