Здоров'я

Учені визначили дієту, яка уповільнює старіння мозку

New Atlas: У перспективі результати можуть стати основою для розробки нових методів лікування

Експеримент дав змогу визначити, які поживні речовини уповільнюють зниження когнітивних функцій і виявилося, що цей набір відповідає популярній середземноморській дієті. Важливо зазначити, що дослідження доводить прямий зв’язок між роботою мозку і харчуванням.

У дослідженні взяли участь 100 осіб із нормальними когнітивними функціями у віці від 65 до 75 років. Вчені проаналізували зразки їхньої крові, провели МРТ-сканування головного мозку, а також провели низку когнітивних тестів. Додатково до цих даних аналіз охоплював спосіб життя учасників, харчування, вагу та безліч інших параметрів.

Спостереження виявили два типи старіння мозку – прискорене і сповільнене, пише New Atlas. Коли вчені зіставили дані про харчування з типом старіння, то з’ясували, що у людей з уповільненим старінням мозку в крові був необхідний рівень жирних кислот, каротиноїдів, холіну, двох форм вітаміну Е і антиоксидантів. Цей харчовий профіль багато в чому відповідає середземноморській дієті, яка включає цільнозернові продукти, овочі, фрукти, горіхи і рослинні олії, а також морепродукти.

“Унікальність нашого дослідження в комплексному підході: ми об’єднали дані про харчування, когнітивні функції та візуалізацію і одночасно вивчили структуру, функції та метаболізм мозку. Завдяки цьому тепер ясно, що властивості мозку безпосередньо пов’язані з дієтою”, – прокоментував автор роботи Арон Барбі.

Наразі вчені продовжують дослідження, щоб з’ясувати, які поживні речовини мають найбільший ефект на когнітивні функції. У перспективі результати можуть стати основою для розробки нових методів лікування, а поки що дослідники рекомендують скорегувати звичне харчування для профілактики старіння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button