Фото

Учені з NASA склали карту водних ресурсів Марса

Брак води часто називають однією з перших проблем, з якими зіткнутися колоністи Марса. Тому вчені з NASA вирішили скласти карту водних ресурсів Червоної планети.

NASA створили теплову карту, яка показує, як вода розподіляється на Марсі. Хоча більша частина її об’єму замерзла під поверхнею планети, глибина в деяких місцях становить всього 30 см. Подібні результати є відмінною новиною для колоністів, яким не знадобиться спеціальне обладнання, а всього лише прості лопати. Відомо, що раніше Марс був теплим і містив велику кількість водних ресурсів, які істотно скоротилися за розрідженої атмосфери. Тепер велика частина знаходиться на полюсах і під поверхнею у вигляді льоду. Його великі родовища будуть визначальним фактором в майбутніх місіях на Червону планету.

Нову глобальну водну карту Марса склали за допомогою орбітального розвідувального апарату NASA. Принцип його роботи полягав у порівнянні температур реголіту та замороженої води, остання з яких більш ефективно поглинала тепло, ніж мінерал. В даний час найбільша кількість льоду спостерігається в північній півкулі планети, де його можна знайти навіть в 2,5 см під поверхнею. Регіон кратера Аркадія Планітія є потенційною локацією для колоністів не тільки з-за великої кількості води, але й тому, що в ньому немає м’якого ґрунту, небезпечного для космічних кораблів.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button