Фото

Розкрито секрет таємничої діри в Антарктиді

Гігантські антарктичні «ополонки» з’являлися і зникали, залишаючи вчених в подиві.

Ще в 1970-ті роки, коли тільки почали з’являтися перші супутникові знімки Землі, вчені помітили величезну каверну в сезонних льодах в море Лазарєва. Через якийсь час ця дірка зникла. А приблизно через півтора року, в один із найбільших холодних місяців в цих широтах, вона знову з’явилася на тому ж місці.

Велетенська ополонка площею близько 9500 квадратних кілометрів зникла до початку літа — так само несподівано, як і з’явилася. З того часу подібні утворення неодноразово бачили в Антарктиці, але розгадати таємницю їх появи ніяк не могли.

Раскрыт секрет таинственной дыры в Антарктиде
Раскрыт секрет таинственной дыры в Антарктиде
Раскрыт секрет таинственной дыры в Антарктиде

І ось нарешті вчені пояснили феномен антарктичних дірок. Це своєрідні шрами, що залишаються після циклонів. Швидкість повітряних потоків біля «ока бурі» досягає 120 кілометрів на годину. Ці потужні вітри просто розкидають крижаний покрив в сторони, діючи на зразок свердла.

Вчені стверджують, що подібні гігантські ополонки не є чимось катастрофічним. І навіть навпаки — ці діри в кризі можуть бути вельми корисними. Вони дають доступ до відкритої воді пінгвінів і морським котикам, а також можуть сприяти додатковому теплообміну між океаном та атмосферою.

Кнопка «Наверх»
Закрыть