Поради

Університет, курси або самонавчання – що вибрати програмісту?

Стати програмістом – мрія багатьох молодих людей. Це престижна і прибуткова професія, яка дозволяє домогтися найвищого рівня життя. Причому освоїти її можуть, як зовсім юні випускники шкіл, так і здобувачі старше. Сьогодні є безліч форматів навчання, спеціалізовані курси, які допоможуть освоїти розробку з нуля, вищі навчальні заклади за направленням інформаційні технології. Який спосіб навчання вибрати, їх сильні і слабкі сторони – розглянемо нижче.

Курси

Спеціалізовані курси для програмістів пропонують багато навчальних центрів, наприклад Академія Шаг у Києві. Це один з найшвидших способів увійти в професію. Залежно від напрямку тривалість навчання становить 6-12 місяців. На курсах готують фахівців конкретного напряму й відразу після них ви будете знати, яку роботу та де шукати. Деякі школи також допомагають своїм випускникам з працевлаштуванням.

Університет

Навчання у ВНЗ хоч і дає більше фундаментальних знань, відбирає дуже багато часу. Також будьте готові до того, що частина пройденого матеріалу ніколи не знадобитися вам на практиці, а багато рутинних завдань і лабораторних робіт будуть повторюватися незліченну кількість разів. Вищі навчальні заклади не готують фахівців під конкретний стек, а роблять зі своїх студентів в першу чергу інженерів, готових розв’язувати різні проблеми. Також навчання у ВНЗ хороший варіант для молодих людей, які хочуть:

  • познайомитися з різними напрямами сфери;
  • знайти однодумців і корисні знайомства;
  • брати участь в різних профільних заходах, хакатонах.

Більшість студентів вже з 3-4 курсу починають стажування в різних компаніях. Це цінні IT кадри, які вже мають досить непогану теоретичну базу, а їх практичні навички можна розвивати під себе.

Самонавчання

Якщо є бажання, програмування можна освоїти і самостійно. Є маса, як платних, так і безоплатних матеріалів, які без проблем знайдуться в мережі. Однак варто розуміти, що самонавчання один з найскладніших способів отримати нові знання та навички. По-перше, вам доведеться самостійно не тільки шукати, але і фільтрувати інформацію, складати правильний план освоєння знань, знаходити час і організовувати навчальний процес. А це може бути непросто, навіть якщо є хороша мотивація. По-друге, після курсів або університету влаштуватися на роботу набагато простіше, ніж новачку самоуку. Однак навички самоосвіти і правильного тайм-менеджменту обов’язково стануть в пригоді вам в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button