Поради

Установка пластикових вікон в дерев’яному будинку своїми руками

Як показує практика, пластикові вікна (ПВХ або євровікна зі склопакетами) мають більш високі показники з енергозбереження, ніж звичайні дерев’яні. З цієї, а також по ряду інших причин, все частіше і частіше при будівництві або реконструкції дерев’яного будинку віддають перевагу вікнам ПВХ. Звичайно, це спірна перевага, проте ми не будемо розбиратися, які вікна краще – дерев’яні або пластикові.

25-10-15-foto-600x401-1

Процес установки вікна складається з декількох етапів:

  • Демонтаж старих вікон в дерев’яному будинку
  • Підготовка прорізів для установки нових вікон
  • Установка пластикових вікон в дерев’яному будинку

Демонтаж старих вікон в дерев’яному будинку

Процесс розбирання, найчастіше, не представляє особливих труднощів. Для роботи знадобиться пила (бензопила, електропила), сокира, обценьки або лом.

Якщо вікна старі і віконні палітурки гнилі і нікуди не годяться, то можна безжально трощити все і вся, не піклуючись про збереження останніх.

Якщо віконні рами в хорошому стані, то акуратно виймаємо їх, попередньо знявши скла. Ці рами можуть послужити для облащтування теплиці, веранди, альтанки або інших будівельних потреб.

При демонтажі старих вікон слід обов’язково дотримуватися техніки безпеки при роботі з ріжучими та стинаючими інструментами, використовуйте захисні окуляри при роботі з пилками. Перед розпилюванням конструкції переконайтеся у відсутності цвяхів або яких-небудь металевих штирів – це дозволить зберегти інструмент (стрічку пилки) і захистить від можливих травм, оскільки при заклинюванні пили, її досить важко втримати в руках.

Підготовка прорізів для установки нових вікон

Після зняття рами необхідно переконатися в придатності віконного отвору для установки нового вікна. А саме, перевірити стан деревини віконної коробки, відсутність слідів гнилі, червоточин, тріщин, сколів та інших пошкоджень. Рекомендується обробити її захисними складами. Якщо віконна коробка не годиться для подальшого використання, то необхідно її замінити на нову. Для цього знадобиться хороша, висушена стругана дошка. Кути можна скріпити за допомогою замків (наприклад, паз-шип), а можна і просто скрутити на саморізах достатньої довжини. Обов’язково потрібно обробити конструкцію захисними складами.

При заміні віконної коробки можна провести ревізію і при необхідності замінити паро-гідроізоляцію, утеплювальні матеріали, перевірити стан матеріалу (дерева) у віконному отворі стіни.

Можливо, знадобиться заміна будь-яких ділянок отвору. Наприклад, в рублених будинках, найчастіше страждають ділянки колод, розташовані під віконним отвором. У цьому випадку, пошкоджені ділянки вирізають і замінюють шматками колод відповідного розміру. Замінені ділянки кріплять в залежності від можливостей – скобами, довгими сморізами, дерев’яними замками (паз-шип).

Обов’язково слід обробити замінену ділянку захисними складниками.

Монтаж вікон в віконній коробці (для рубаних дерев’яних будинків монтаж віконної коробки виконується за допомогою окосячки або обсади) найбільш правильний спосіб установки вікон. Таким чином, зберігається жорсткість отвору, створюється міцний каркас підстави. Але в теж час, саме вікно матиме можливість саморегулюватися при сезонних коливаннях будинку (усадка, зрушення і т.д.).

При монтажі віконну коробку встановлюють по рівню.

Монтаж пластикових вікон в дерев’яному будинку

Після проведення підготовки, приступаємо до самого процесу установки вікна. Якщо ви не впевненні у своїх здатностях встановити вікна, тоді варто замовити спеціалістів для яких http://derevvdoma.ru/ якого привітна, не складе труднощів.

У першу чергу, роз’єднуємо віконну раму від стулок, якщо вікно глухе – виймаємо склопакет. Захисну плівку з вікон не знімаємо – вона захистить профіль від можливих пошкоджень і подряпин.

Установка підвіконня

Якщо необхідно встановити підвіконня, то в першу чергу монтуємо його. При установці регулюємо площину за допомогою рівня і підкладних пластинок (шматочки деревини, фанери тощо).

Якщо підвіконня також з ПВХ, то під капелюшок саморіза необхідно підкласти шайбочку (щоб при закручуванні саморіз не провалився в порожнину підвіконня). Саморізи вкручуємо в місця, розташовані під майбутньою рамою (щоб було красиво і не були видно капелюшки). Але найчастіше, підвіконням служить нижня широка дошка віконної коробки, і тому установка додаткового підвіконня не потрібна.

Примірка рами

Ставимо раму на брусочки завтовшки близько 1 см, перевіряємо за рівнем правильність установки. З боків обов’язково залишаємо зазор не менше 1 см, встановлюємо брусочки між рамою і віконною коробкою. Вони не дадуть рамі зміщуватися по горизонталі, запобіжать можливій деформації рами при монтажі і дозволять надійно закріпити віконну раму до віконної коробки.

Перевіряємо площину поверхні стіни (віконної коробки) і рами, не дозволяючи рамі виступати за межі віконної коробки.

Установка віконної рами

Кріпимо раму за допомогою довгих саморізів до віконної коробки, намагаючись не перетягувати саморіз.

Після установки рами, навішуємо стулки і встановлюємо склопакети (в глухі вікна).

При установці склопакета в профіль необхідно, щоб між склопакетом і профілем був зазор близько 5-7 мм.

Це не дасть склу перекоситись тріснути при можливих деформаціях профілю (рами) в процесі експлуатації (сезонні коливання будівлі, можливі перекоси при усадці і в процесі експлуатації).

По вертикалі регулювання виробляють регулювальними пластинами.

Монтаж склопакета

Далі, за допомогою пластикового штапика, склопакет фіксується в ПВХ-профілі. Шип штапика повинен до клацання увійти в паз на рамі. З’єднання слід робити злегка постукуючи штапик дерев’яною або гумовою киянкою або молоточком.

Запінення вікна

Далі, запінюємо простір між віконною коробкою і рамою. Вичікуємо поки застигне піна. У цей проміжок часу не рекомендується відкривати або ставити на провітрювання вікно, щоб виключити деформацію рами від розширення піни.

Після того, як піна затвердіє, обрізаємо надлишки і можна переходить до обробки лиштвами.

Після видалення захисної плівки, вікно готове до експлуатації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button