Фото

В Адріатиці виявили унікальний кораловий риф

Вздовж узбережжя Адріатичного моря, недалеко від популярного приморського міста Монополі, італійські вчені виявили унікальний незайманий кораловий риф завдовжки не менше 2,5 км. Його унікальність полягає в тому, що попри тьмяну освітленість глибинних вод сонячними променями, корали пофарбовані в кольори – оранжевий, червоний і фіолетовий. І хоча адріатичні корали мають приглушені відтінки, не настільки різноманітні і яскраві, як тропічні, вони захопили першовідкривачів своєю красою і незайманістю. Колір же рифу і його вертикальний розподіл залежить від глибини залягання і наявності світла, повідомляє Nature, на сторінках якого дослідники докладно діляться результатами і аналізом відкриття.

Коралові рифи зустрічаються головним чином на мілководді в морях Південно-Східної Азії (45 % світової площі рифів), близько 14 % в Атлантиці, 17 % в Індійському океані, 18 % в Тихому і 6 % в Червоному морі. Води, як правило, достатньо освітлені, а значить, є умови для фотосинтезу: забарвлення коралів надають водорості, що живуть в них, які, як і інші рослини, існують внаслідок фотосинтезу. Цю зону, де процвітає життя, називають евфотичною. В залежності від ступеня прозорості, яка багато в чому обумовлена розвитком фітопланктону, її глибина може варіювати від декількох метрів в прибережній частині і до 200 м у відкритому морі.

Колонія, виявлена біля адріатичного узбережжя, розташовується на глибині 35 – 50 м, де низький рівень світла. Внаслідок нестачі сонячного освітлення фотосинтез тут незначний. Такі коралові рифи, де слабкий рівень освітленості й, як наслідок, майже відсутні водорості, називаються мезофотичним (грец. – «наполовину освітлені»). Зустрічаються вони рідко; стосовно до Середземномор’я – це перший випадок (у минулому вони тут були широко поширені, але з часом зникли). Так що італійський риф крім його унікальності, ще й рідкісна екосистема.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button