Відео

В Амазонії гігантський тарантул потягнув опосума і потрапив на відео

Зоологи з Мічиганського університету зняли в лісах Амазонії, як тарантул напав на молодого опосума і потягнув його в свою нору, щоб з’їсти. Незвичайний епізод дослідники описали в статті в журналі Amphibian and Reptile Conservation.

У лісах Амазонії вчені зняли павуків і багатоніжок, які харчувалися пуголовками, жабами, ящірками. Але справжньою зіркою став великий тарантул роду Pamphobeteus, який убив дитинча опосума і потягнув труп у своє лігво.

«Ми побачили, як великий тарантул накинувся на опосума, — розповідає біолог Майкл Грандлер. — Опосум слабко опирався і затих через півхвилини».

Дослідники відзначають, що це не єдиний подібний випадок. Так, у Південній Америці й Австралії павуки нерідко живляться зміями, мишами і птахами. Також відомі випадки, коли павуки полювали на рибу. Вважається, що полювання на великих тварин доповнює їх раціон, який складається в основному з комах. Однак масштаби цього полювання можуть бути недооцінені, вважають вчені.

«Дуже велика кількість дрібних хребетних в Амазонії, очевидно, гине через членистоногих, таких, як великі павуки та багатоніжки», — кажуть вони.

 

Кнопка «Наверх»
Закрыть