Відео

Подивіться, як “водний” супутник НАСА розгортається в космосі (фото)

Американське космічне агентство запустило супутник для дослідження поверхневих вод Землі.

16 грудня американське і французьке космічні агентства запустили на низьку навколоземну орбіту новий супутник. Зонд місії SWOT (“Топографія поверхневих вод і океану”) з рекордно високою деталізацією обстежує майже всю воду на поверхні Землі. У новому відео NASA показало, як супутник розкриває сонячні батареї та антени, щоб розпочати дослідження.

Для успішного початку роботи зонд повинен був розгорнути сонячні батареї, велику щоглу і антенні панелі, які були упаковані при старті з Землі. Управління супутником здійснюється за допомогою телеметрії, але на його борту також встановлені чотири відеокамери, які зняли процес підготовки.

SWOT розкриває сонячні батареї. Відео: JPL, NASA

На першому відео видно, як SWOT розкриває сонячні батареї. Це сталося в перший же день місії майже відразу після виходу на задану орбіту, а весь процес зайняв близько 10 хвилин. На другому записі показано, як повільно протягом чотирьох днів піднімається і розкривається щогла з антенами, на якій встановлені прилади для дослідження Землі.

На обох кінцях щогли на відстані близько 10 м один від одного встановлені прилади радіолокаційного інтерферометра Ka-діапазону. Саме цей пристрій буде вимірювати з високою точністю висоту води в прісноводних водоймах Землі і океані. Прилад зможе розглянути вири і течії в океанах, а також озера і водосховища, площа яких перевищує 62 тис. м2 і річках шириною понад 100 м.

Підготовка антен SWOT до роботи. Відео: JPL, NASA

Для аналізу пристрій використовує радіолокацію. Хвилі, що випромінюються антенами, будуть направлятися на Землю, відбиватися від поверхні води і фіксуватися датчиками супутника. Область огляду постійно становить близько 50 км по обидві сторони від супутника. Вчені вважають, що він допоможе зрозуміти, скільки води надходить в прісноводні водойми Землі і йде з них і яка роль океану в зміні клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button