Технології

В Австралії створили водневу технологію, яка виробляє 700°C пару

В Австралії стартап Star Scientific розробив технологію HERO, яка перетворює водень та кисень на перегріту пару температурою 700°C, здатну приводити в дію турбіну електростанції.

Її, серед іншого, можна використовувати для модернізації вугільних електростанцій, повідомляє Bloomberg.

Якщо цю технологію вдасться розширити, вона дозволить операторам електростанцій, які спалюють вугілля, модернізувати генератори для роботи на “зеленому” водні без необхідності будувати повністю нову станцію.

“Ми вважаємо, що існує багато можливостей в існуючих парових турбінах, які мають певну довговічність”, – сказав голова Star Scientific Ендрю Горват.

Він також зазначив, що технологія не спалює водень.

Горват додав, що HERO зацікавилися десятки потенційних клієнтів, зокрема водоочисні компанії, пивовари, молочні фірми та бійні.

Пілотний проєкт із випробування системи на заводі, яким керує місцевий підрозділ Mars Inc., очікує на схвалення регуляторних органів, яке, ймовірно, відбудеться у 2023 році.

“Ця технологія “пропонує величезний потенціал для харчової промисловості, — сказав Білл Хейг, генеральний менеджер Mars Food Australia. – Теплова енергія має вирішальне значення для бізнесу з приготування їжі, і ця технологія має можливість створювати безмежне тепло без спалювання та з нульовими викидами”.

Скотт Донн, професор Школи екології та біологічних наук Університету Ньюкасла зазначив, що технологію Star Scientific можна розширити та використовувати для різноманітних потреб, як для прямого генерування енергії через турбіну, так і для термічного нагрівання.

Star Scientific не планує проводити публічний продаж акцій, адже має унікальну модель фінансування, яка наразі є конфіденційною.

Наразі компанія використовує “сірий” водень, який зазвичай виготовляють шляхом поєднання пари та природного газу, у процесі якого утворюється вуглекислий газ. Масштабування додатків, таких як нагрівальний пристрій Star Scientific, вимагатиме значно більше “зеленого” водню, який виготовляється шляхом електролізу води.

“HERO може використовувати будь-який колір водню, але ми віддаємо перевагу “зеленому”, тому процес не містить вуглецю”, — сказав Горват.

В матеріалі зазначили, що Австралія почала інвестувати мільярди доларів у виробництво “чистого” водню. За даними Rystad Energy, у країні розробляється близько 95 ГВт проєктів електролізерів водню, що становить приблизно чверть загального обсягу в світі, враховуючи плани BP Plc і Fortescue Metals Group.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments