Всесвіт

Злиття двох зірок допоможе фізикам краще зрозуміти гравітаційні хвилі

Коливання в подвійних нейтронних зірках перед їх злиттям мають велике значення. Це допоможе більше дізнатися про гравітаційні хвилі.

Дослідники з Бірмінгемського університету в рамках нового дослідження продемонстрували, як унікальні вібрації, викликані взаємодією приливних полів двох зірок, коли вони зближуються, впливають на спостереження гравітаційних хвиль. Результати роботи опубліковані в журналі Physical Review Letters.

Прийняття до уваги цих рухів має величезне значення для розуміння даних, отриманих за допомогою інструментів Advanced LIGO і Virgo. Нагадаємо, вони призначені для виявлення гравітаційних хвиль — брижі в часі і просторі, — які виникають при злитті чорних дір і нейтронних зірок.

Зараз дослідники готують нову модель до наступного запуску спостережень Advanced LIGO і більш просунуті моделі для наступного покоління інструментів Advanced LIGO (A+), які повинні почати спостереження в 2025 році.

Відтоді, як перші гравітаційні хвилі виявили учасники проектів LIGO та співпраці Virgo в 2016 році, вчені зосередилися на тому, щоб більше дізнатися про масивні зіткнення, які виробляють ці сигнали, включаючи фізику нейтронної зірки з щільністю вище ядерної.

“Вчені отримують багато важливої інформації про нейтронні зірки з останніх спостережень гравітаційних хвиль. Такі деталі, як зв’язок між масою зірки та її радіусом, наприклад, дають ключове уявлення про фундаментальну фізику нейтронних зірок. Якщо ми нехтуємо цими додатковими ефектами, наше розуміння структури нейтронної зірки в цілому може стати глибоко упередженим”, – пояснює Герайнт Праттен з Інституту гравітаційно-хвильової астрономії Бірмінгемського університету та провідний автор статті.

Ці уточнення дійсно важливі. Вивчаючи процеси всередині одиночних нейтронних зірок, можна зрозуміти, що відбувається глибоко всередині ядра зірки. Там існує матерія з такими температурами і щільністю, які не можна отримати в наземних експериментах. На цьому етапі вчені наближаються до розуміння того, як атоми взаємодіють один з одним таким чином, що фізики ще не спостерігали. Потенційно це вимагає нових законів фізики.

Уточнення, розроблені командою, являють собою останній внесок Бірмінгемського університету в програму Advanced LIGO. Дослідники з університетського інституту гравітаційно-хвильової астрономії брали активну участь у проектуванні та розробці детекторів з ранніх етапів програми. Зараз вчені вже проводять розрахунки для подальшого уточнення і калібрування нових моделей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments