Екологія

В Австралії стартує програма з переробки сигаретних недопалків

Австралія стала восьмою за рахунком країною, що приєдналася до міжнародної програми з переробки сигаретних недопалків. З використаних сигаретних бичків виготовлятимуть пластмасові вироби

Відомий факт: недопалки від сигарет є одним з найбільш численних видів сміття в усьому світі. Щорічно курці залишають після себе більше 760 000 тон недопалків. Першими на цю проблему звернули свою увагу жителі Ванкувера, в якому була запущена перша у світі програма по збиранню сигаретних недопалків для переробки. За тим естафетну паличку підхопили в США, де запропонували переробляти сигаретні недопалки в палети, шпали та попільнички.

pererobka_nedopalkiv_450

До недавнього часу в міжнародній програмі з переробки сигаретних недопалків брало участь 7 країн. Нещодавно Австралія заявила про своє бажання приєднатися до даної ініціативи. На зеленому континенті використані сигаретні недопалки будуть служити сировиною для виробництва пластмасових виробів. Точно також, як і в Америці, в Австралії з бичків збираються виробляти залізничні шпали і попільнички.

Читайте також: Міські горобці знайшли нове застосування сигаретних недопалків

Як запевняють австралійські фахівці, вони будуть користуватися технологіями, які були розроблені їх колегами з США. Спершу недопалки будуть розриватися на кілька частин для того, щоб відокремити один від одного попіл, тютюн і папір з фільтра сигарети. Потім органічні матеріали пройдуть через промисловий процес компостування, в результаті чого на виході вийде добриво, яке можна сміливо використовувати на землях несільськогосподарського призначення – землі, надані в користування для потреб промисловості, транспорту, рекреації, природоохоронних і лісогосподарських цілей. Фільтри планується розплавляти і змішувати з іншими видами пластику, після чого їх можна буде використовувати для отримання різних промислових продуктів.

Згідно з даними, представленим компанією щодо створення систем рециклінгу для важких в переробці відходів TerraCycle, яка є одним з творців даної програми, необхідно близько 2000 сигарет для того, щоб виготовити 1 кг пластика. На сьогоднішній день в Австралії сигаретні недопалки займають друге місце за кількістю сміття, що викидається.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button