Екологія

Вчені: Гній може виявитися новим джерелом енергії

Гній можна використовувати в якості одного з джерел відновлюваної енергії. Відповідні висновки зроблені в ході досліджень вченими з Канади, які представляють Університет Ватерлоо.


Зараз фахівці активно намагаються налагодити виробництво газу з гною, і він в осяжному майбутньому може виявитися невід’ємною частиною опалювальної системи будинків. Користь від цього буде колосальною. По-перше, помітно скоротяться обсяги викидів шкідливих газів, які спостерігаються в ході розкладання гною природним шляхом. По-друге, таке паливо зможе стати заміною для природного джерела, яке сприяє парниковому ефекту, а також прискорює глобальне потепління.

Щоб перевірити свою версію, вчені створили спеціальну модель реальної ферми, використовуючи для цього комп’ютер, і в підсумку версії підтвердилися. Автори проекту переконані, що такий перехід може стати відмінним поштовхом для відмови від викопних джерел енергії на користь безпосередньо поновлюваних. Втім, поки рано говорити про терміни впровадження технології.

Кнопка «Наверх»
Закрыть