Авто

В Італії побудували магістраль, що заряджає електрокари під час руху (відео)

Конструктори траси запозичили технологію бездротової зарядки смартфона для вирішення проблеми запасу ходу електрокарів. Про це повідомляє компанія Stellantis.

Материнська компанія таких брендів, як Jeep, Chrysler, Dodge, Ram і навіть Maserati, представила в італійському Кьярі випробувальний полігон, який називається «Арена майбутнього». Траса дозволяє заряджати акумулятори електрокарів без необхідності зупинятися для цього.

Замість того, щоб спотворювати закони фізики і створювати трасу, яка постійно веде вниз по схилу, як неможлива петля на картині Ешера, Stellantis разом з декількома компаніями-партнерами вбудували серію котушок прямо під поверхню асфальту. Трек є частиною системи під назвою Dynamic Wireless Power Transfer або DWPT. DWPT використовує довгий ланцюжок котушок для передачі енергії, поки транспортний засіб рухається.

Траса працює від джерела постійного струму, що дозволяє безпосередньо підключати її до поновлюваних джерел енергії, таких як сонячні панелі або вітряні турбіни. Це також спрощує використання більш тонких алюмінієвих кабелів, для виготовлення яких потрібно менше матеріалу, які легше переробляти, і вони коштують у два рази менше, ніж кабелі, виготовлені з таких матеріалів, як мідь. Щоб скористатися можливостями траси, електромобіль просто необхідно модернізувати спеціальним приймачем, який передає потужність безпосередньо на його електродвигун. Під час випробувань Fiat New 500 зміг підтримувати швидкість на шосе під час руху по трасі, не використовуючи енергію, що зберігається в його батареях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button