Авто

Наскільки безпечні електромобілі?

Повідомлення про загоряння Тесла і батарей, які важко погасити, дають відчуття, що електромобілі менш безпечні, ніж двигуни внутрішнього згоряння. Чи є правдиві такі страхи?

Стандарти безпеки для електромобілів

Перш за все, до електромобілів застосовуються ті ж юридичні вимоги безпеки, що і до інших транспортних засобів. Для електромобілів існують додаткові вимоги, які в основному стосуються батареї. Вони повинні бути “іскробезпечні”, як і всі інші електричні частини. Це означає, що у випадку аварії акумулятор негайно від’єднується від інших високовольтних компонентів і кабелів. Це перериває проходження струму і напруга падає нижче некритичного значення в 60 вольт.

Електричні автомобілі досягають дуже хороших результатів в краш-тестах

ADAC оголосила, що досі ні один електромобіль не завалив краш-тест. Навпаки, електромобілі часто навіть більше безпечні, чим звичайні автомобілі, завдяки оптимізованій конструкції при зіткненні. Тому сучасні електромобілі отримують 5 зірок в краш-тестах так само часто, як і двигуни внутрішнього згоряння. Експерти з Dekra прийшли до такого ж висновку.

Що робити з електромобілем у разі поломки або аварії?

DAC вказує, що в разі поломки електромобіля, як правило, немає електричної небезпеки, так що звичайна допомога при поломці в принципі можлива. Однак роботи з високовольтними компонентами можуть виконуватися тільки спеціально навченим персоналом.

Насколько безопасны электромобили?

У випадку аварії з електромобілем помічники можуть негайно надати першу допомогу, не піддаючи себе небезпеці через розмикання струмового ланцюга. Батарея зазвичай встановлюється в підлозі автомобіля, де вона додатково захищена сталевою рамою.

Який ризик загоряння батареї?

Найголовніше в аварії з електромобілем – це захист акумулятора, яку виробники автомобілів постійно покращують. Однак теоретично він все одно може бути пошкоджений в результаті аварії, а саме при деформації захисних механізмів. Це може статися, наприклад, якщо автомобіль проїжджає через великі, важкі перешкоди або водій потрапить у дуже глибоку яму. Це може пошкодити захисну раму акумулятора. Та ж сама загроза існує, якщо електромобіль буде вдарений збоку на високій швидкості.

Така аварія може призвести до пожежі батареї в гіршому випадку. Однак такі аварії також представляють високу пожежну небезпеку для інших транспортних засобів.

Однак, за статистикою, електромобілі згорають набагато рідше, ніж бензинові або дизельні: у них 90 пожеж на кожен мільярд кілометрів вважаються нормальними. Тільки в Німеччині щорічно згорає 20 000 автомобілів, або 55 на день. Досі не так багато статистики, що показує, як часто горять електромобілі. Американське шосейне пожежне управління зібрало статистику, згідно з якою лише два Тесла на мільярд кілометрів загоряються. Хоча конкретних цифр поки мало, все вказує на те, що електромобілі не спалахують частіше, ніж авто з ДВЗ. Це, до речі, підтверджують і ADAC і Dekra.

Пожежі батарей неможливо погасити?

Інша помилка полягає в тому, що пожежі батарей в електромобілях важче згасити, ніж пожежа в бензобаку. Кажуть навіть, що електромобілі взагалі не можна згасити, і вони повинні горіти контрольованим способом. Однак Dekra повідомляє, що такі пожежі більше не небезпечні – порівняльні випробування з пожежами і заходи по їх гасіння показали б це. Крім того, вогонь не може так швидко поширюватися в електромобілях, тому що, на відміну від бензинових автомобілів, вони не виділяють велику кількість легкозаймистої рідини.

Спеціальна підготовка і обладнання для пожежної команди

Однак правда в тому, що для гасіння пожеж акумуляторних батарей пожежна бригада потребує відповіде обладнання і навченого персоналу. Це можна зробити за допомогою так званого вогнегасного пістолета, який вдавлюється безпосередньо в корпус батареї. Велика кількість води також допомагає швидко охолодити акумулятор. Спеціальний струмінь води, що складається з окремих крапель, запобігає зворотному потоку електрики – за умови, що пожежники дотримуються певної безпечної відстані. Також може бути корисно розмістити батарею на водяну баню на певний час після цього, щоб запобігти її повторному запалюванню.

За матеріалами energyload.eu

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button