Наука

В Японії почали продавати томати з відредагованим геномом для лікування гіпертонії

Відредаговані CRISPR / Cas помідори з’явилися в магазинах Японії.

Image by Couleur from Pixabay

У помідорах, які з’явилися на прилавках Японії, міститься в п’ять разів більше ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти), ніж у звичайних томатах: вони корисні людям з гіпертонією.

Більшість країн поки не дозволять продаж і вирощування модифікованих помідорів, через те, що процес схвалення такого продукту дуже довгий. Але в Японії ця процедура набагато простіша і швидша, тому в кінці 2020 року компанія Sanatech Seeds запросила у регуляторів дозвіл на виробництво і продаж томатів з відредагованим геномом і отримала схвалення.

При редагуванні томатів вчені взяли за основу популярний в країні вид Sicilian Rouge і використовували технологію CRISPR / Cas: тепер в новому відредагованому вигляді є підвищений вміст ГАМК — це з’єднання знижує артеріальний тиск і уповільнює серцевий ритм.

Відзначається, що продукти c відредагованим геномом і генномодифіковані — це не одне і те ж. У другому випадку вчені штучно вносять цілі гени або групи генів.

Сьогодні почати масово виробляти такі продукти поки майже неможливо, через те, що до них існує суворе ставлення на законодавчому рівні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button