Наука

Фахівці назвали найбільш вбивчий вірус на Землі

Найбільш згубним вірусом для людей виступають різні штами вірусу гепатиту. Кожен рік через них вмирає близько 1,3 млн осіб. Про це повідомили у щорічному звіті, який опублікований в журналі Lancet.


У 2017 році автори звіту не робили наголос на хвороби або погані умови життя людини, а на різні бактеріальні, паразитичні та вірусні інфекції. Для створення картини інфекційної еволюції за останні сорок років спеціалісти проаналізували медичні архіви сто сорока семи країн світу, в яких велися спостереження за причиною смерті їх громадян.

Лідер звіту – вірусний гепатит. Останнім часом від нього померло приблизно 1 340 000 людей. Другу позицію займає туберкульоз, з показником в 1 200 000 померлих. Далі слідує ВІЛ, від якого померло понад мільйон чоловік. На четвертому місці розташувалася малярія – 719 тисяч жертв.

За словами фахівців, це досить консервативні оцінки, тому що тільки двадцять п’ять країн надали якісну статистику про причини смертей громадян. Тому справжня кількість жертв гепатиту, ВІЛ та інших хвороб насправді може бути і більшою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments