Наука

Йогурт може знижувати артеріальний тиск

Вчені виявили, що в йогурті є корисні речовини, які можуть знижувати артеріальний тиск

У всьому світі понад мільярд людей страждають на артеріальну гіпертензію — це захворювання, при якому систолічний артеріальний тиск (САТ) підвищується від 140 мм рт. ст. і вище. Воно вважається фактором ризику розвитку небезпечних ускладнень з боку серцево-судинної системи, включаючи інсульт та інфаркт міокарда. Тому важливо знати про різні способи зниження і регулювання тиску.

Image by Bernadette Wurzinger from Pixabay

Дослідники з Університету Мена (США) вивчили зв’язок між щоденним вживанням йогурту, показниками артеріального тиску і факторами розвитку серцево-судинних захворювань у людей з артеріальною гіпертензією.

Під час роботи фахівці провели експеримент за участю 915 дорослих добровольців, які протягом усього дослідження відзначали дні, коли вони їли йогурт. Дослідники щодня заміряли їх артеріальний тиск – високими вважалися показники, які перевищують або рівні 140/90 мм рт. ст. (нормальний рівень становить менше 120/80 мм рт.ст.).

В результаті вчені виявили, що молочні продукти в цілому, але особливо йогурт, здатні знижувати артеріальний тиск. Це пов’язано з тим, що в них міститься цілий ряд корисних мікроелементів, включаючи кальцій, магній і калій, які відповідають за контроль тиску. Однак серед усіх молочних і кисломолочних продуктів саме йогурт вважається більш корисним, оскільки в ньому також знаходиться безліч бактерій, які сприяють виділенню спеціальних білків, що знижують артеріальний тиск.

Це дослідження показало, що у людей з артеріальною гіпертензією тиск знижується навіть при вживанні невеликої кількості йогурту щодня. Автори роботи планують і далі проводити дослідження, спрямовані на вивчення корисних властивостей йогурту, але вже зараз можуть порекомендувати людям з групи ризику придивитися до цього молочного продукту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments