Наука

Вчені: Ароматичні свічки підвищують ризик розвитку раку

Вчені, які працюють в Університеті Південної Кароліни, прийшли до висновків, що ароматичні свічки підвищують ризик розвитку раку, а також таких захворювань як астма та алергія. Фахівці пов’язують такий негативний ефект з тим, що на організм людини протягом тривалого часу впливають пари парафіну.

В процесі проведення дослідження доктор Рухулла Масуді та її команда в спеціальній камері спалювали ароматичні свічки. Пар перекачувався в ампулу зі скла, яка містила активоване високоабсорбуюче кокосове вугілля. Після того, як минуло шість годин горіння, вчені проаналізували вміст ампули, використовуючи мас-спектрометр. Парафінові свічки показали пікову наявність хімічних компонентів газів. У них були присутні альдегіди, толуол, алкени, кетони та алкани. Парафін виготовляється з суміші сланцевої оливи, нафти і вугілля, тому виділяє речовини, які шкідливі для людей, що страждають респіраторними захворюваннями.

Американські вчені наполягають на тому, що використовувати ароматичні свічки у ванній, яка не вентилюється, вкрай ризиковано. Однак їх закордонні колеги стверджують, що немає достовірних доказів з приводу того, що саме горіння парафіну викликає рак або астму. Не варто закривати очі і на інші негативні фактори, такі як вживання алкоголю, паління, нездорове харчування, ожиріння або гіподинамії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть