Всесвіт

Вчені більше дізналися про стан Всесвіту 13 млрд років тому

Висновки вчених опубліковані в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society і допомогли більше дізнатися про історію Всесвіту.

Астрофізики з Австралії більше дізналися про стан Всесвіту 13 млрд років тому. Автори нового дослідження виміряли щільність вуглецю в газах, що оточують стародавні галактики.

“Ми виявили, що частка вуглецю в теплому газі швидко збільшилася близько 13 млрд років тому. Можливо, це пов’язано з масштабним нагріванням в епоху реіонізації»,
— пояснює Ребекка Девіс, докторський науковий співробітник технологічного університету Свінберна, Австралія, і провідний автор статті про дослідження. Експеримент показав, що кількість теплого вуглецю раптово збільшилася в п’ять разів за період всього в 300 млн років — мить ока в космічних масштабах.

Попередні дослідження припускали зростання теплого вуглецю. Але для отримання статистичних даних, що дозволяють точно виміряти швидкість цього процесу, не вистачало ресурсів. Вчені з Австралії вирішили проблему і представили дві можливі інтерпретації швидкої еволюції.

Вони припустили, що початкове збільшення кількості вуглецю навколо галактик відбувалося просто тому, що у Всесвіті його було найбільше.

“У період, коли формуються перші зірки і галактики, утворюється багато важких елементів, тому що у нас ніколи не було вуглецю до того, як у нас з’явилися зірки. І тому однією з можливих причин такого швидкого зростання є те, що ми спостерігали продукти перших поколінь зірок», — пояснюють вчені.

Також вчені знайшли докази того, що кількість холодного вуглецю за той же період зменшилася. Це говорить про те, що в еволюції вуглецю можуть бути дві різні фази: швидкий підйом під час реіонізації з подальшим ущільненням.

Реіонізація – період історії Всесвіту між 550 млн років і 800 млн років після Великого Вибуху. Після реіонізації настала поточна ера речовини. Реіонізації передували темні століття, Всесвіт був темним, щільним газовим туманом. Але коли утворилися перші масивні зірки, їх світло почало світити в космосі і повторно іонізувати космос. Це світло могло призвести до швидкого нагрівання навколишнього газу, що призвело до збільшення кількості теплого вуглецю, що спостерігається в цьому дослідженні.

Дослідження реіонізації є життєво важливими для розуміння того, коли і як утворилися перші зірки і почали виробляти елементи, які існують сьогодні. Але вимірювання були загальновідомо важкими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button