Всесвіт

Вчені дізналися про масові зіткнення астероїдів з Місяцем

Нове дослідження підтверджує, що з Місяцем зіткнулося набагато більше астероїдів, ніж це вважалося раніше.

Провідний науковий співробітник доцент Катаріна Мілкович розповіла, що кратери на Місяці могли виглядати зовсім інакше, якби вони виникли, коли Місяць тільки формувався і був ще гарячим. Великі ударні кратери утворилися під час затвердіння магми, це сталося понад чотири мільярдів років тому. Це різні види кратерів, за якими можна відстежити історію Місяця.

Молодий місяць формувався з глобального океану магми, який охолоджувався протягом мільйонів років. Тому коли астероїди та інші тіла врізалися в більш м’яку поверхню супутника, то на ньому не залишалося серйозних відбитків. Через це про той ранній період важко отримати інформацію.

Терміни затвердіння місячної магми не визначені конкретно, але імовірно це був великий проміжок часу, за який відбулося відразу кілька великих бомбардувань астероїдів. У міру того як місяць старіє і поверхня остигає, відбитки від зіткнень стають все помітнішими під час зондування.

Автори нової роботи порівняли кілька підходів до історії місяця і моделювання різних бомбардувань астероїдами. В результаті вони з’ясували, що на Місяці, можливо, відсутні свідчення самих ранніх зіткнень з астероїдами.

Попри це, авторам вдалося відновити інформацію про цей період: з’ясувалося, що Місяць зазнав справжнього бомбардування з астероїдів.

Автори нової роботи вважають, що вивчення історії раннього Місяця допоможе зрозуміти, як формувалася і розвивалася Земля.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments