Всесвіт

Вчені отримали докази існування “Планети Х”


Кількість планет в Сонячній системі може знову досягти дев’яти: місце «розжалуваного» у категорію карликових планет Плутона може зайняти загадкова «планета Х», докази існування якої змогли отримати вчені Каліфорнійського технологічного інституту. Маса небесного тіла може перевищувати масу Землі в 10 разів.

Вчені Каліфорнійського технологічного інституту Майкл Браун і Костянтин Батигін змогли отримати нові докази існування в Сонячній системі дев’ятої планети. При цьому маса небесного тіла може перевершувати масу Землі в десять разів.

Висновки вчених засновані на аналізі руху орбіт семи відомих науці транснептунових об’єктів, що випливає з тексту статті, опублікованій в The Astronomical Journal. Батигін і Браун завершили, що на орієнтацію орбіт має вплив потужний гравітаційний.


Імовірно, «планета Х» може бути газовим гігантом, який міг бути «відсунутий» на дальні межі Сонячної системи під впливом гравітаційних сил Сатурна і Юпітера. За попередніми оцінками, «планета Х» знаходиться на відстані в 20 раз більше від Землі, ніж орбіта Нептуна. Віддаленість від Сонця при цьому складає до 1200 астрономічних одиниць.

Однак говорити про відкриття нового небесного тіла все ж передчасно, вважають вчені: для цього необхідно буде отримати візуальні докази її існування. Ця задача представляється їм не з легких, адже в силу великої віддаленості від нашої зірки телескоп «Хаббл» в силу свого вузького поля видимості навряд чи зможе «розгледіти» гіганта.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button