Наука

Вчені дізналися, скільки кроків по сходах знижують ризик хвороби серця на 20%

Знамените “правило десяти тисяч кроків” може бути не найкращим орієнтиром в боротьбі з інфарктом. Для підтримки здоров’я серця потрібно щодня підніматися по сходах, показало дослідження.

Image by Freepik

У науковій роботі, опублікованій в журналі Atherosclerosis, колектив вчених з Китаю, Великобританії і США скористався даними понад 450 тисяч учасників британського біобанку (UK Biobank).

Дослідники оцінили схильність людей до серцево-судинних захворювань, спираючись на їх сімейний анамнез, встановлені фактори ризику та генетичну схильність. Крім того, автори зібрали відомості про спосіб життя випробовуваних і частоті підйому по сходах. За учасниками спостерігали в середньому протягом 12,5 року.

З’ясувалося, що проходження більше п’яти сходових прольотів в день допомогло на 20% знизити ризик атеросклерозу серцево-судинної системи. Це захворювання поряд з ішемічною хворобою серця та інсультом медики визнають головною причиною смертей у світі.

“Короткі серії високоінтенсивних підйомів по сходах – ефективний з точки зору тимчасових витрат спосіб поліпшити стан кардіореспіраторної системи і ліпідний профіль, особливо для людей, які не можуть досягти рекомендованого рівня фізичної активності», — заявив один зі співавторів роботи доктор Лу Ци (Lu Qi).

За його словами, результати дослідження підкреслили переваги підйому по сходах як першорядного заходу попередження атеросклеротичної серцево-судинної патології серед населення. До переваг методу вчений також відніс доступність сходів.

Найбільш дієвою профілактика хвороб серця за допомогою щоденного подолання сходів виявилася для учасників, слабо схильних до таких патологій. Втім, фахівці відзначили, що і у більш вразливих груп людей цей спосіб може «ефективно компенсувати» підвищений ризик серцево-судинних захворювань.

За даними Всесвітньої федерації серця, серцево-судинні хвороби щорічно вбивають понад 20,5 мільйона чоловік. На першому місці в структурі смертності — ішемічна хвороба серця і група захворювань головного мозку, пов’язаних з патологічними змінами церебральних судин і порушенням мозкового кровообігу.

Дослідники не вперше говорять про користь нетривалих, але високоінтенсивних вправ. Австралійські вчені, наприклад, встановили, що кілька хвилин інтенсивного фізичного навантаження в день здатні більш ніж на 30 відсотків знизити ймовірність розвитку раку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button