Наука

Вчені довели, що деякі люди краще розуміють тварин

Як можна зрозуміти свого вихованця? Адже фізіогномікою з ними не зайнятися. Вчені вирішили перевірити здібності людей до розуміння звуків тварин.

Photo by Treddy Chen on Unsplash

Якщо людина може по одному тільки скигленню, рохканню, блеянню або муканню сказати, чи щаслива тварина або в біді, то це може бути ознакою особливої чуйності людини. Дослідження під керівництвом етолога Елоді Бріфер з Університету Копенгагена в Данії показало: люди з більш високими показниками емпатії краще розпізнавали емоції тварин тільки по звуку. Раніше подібна робота підтвердила припущення про те, що тварини чують і реагують на емоції в людському голосі.

Бріфер та її команда зібрали записи вокалізації домашніх тварин (включаючи свиней, коней, кіз та велику рогату худобу) та диких тварин (включаючи кабанів та диких коней Пржевальського). Деякі записи пов’язані з позитивним досвідом, наприклад, коли тварина передбачала їжу або возз’єднувалася з другом. Інші звуки презентували налякану тварину – в стані стресу або в соціальній ізоляції. У мікс записів також включили людські голоси. Дослідники створили кілька безглуздих слів і найняли акторів, щоб вони вимовляли їх позитивним і негативним тоном. Два звуки однієї тварини (або актора-людини) — один з низьким рівнем збудження, а інший з високим рівнем збудження — відтворили для 1024 учасників з 48 країн.

Людей також попросили заповнити анкету з оцінки емпатії, засновану на індексі міжособистісної реактивності. Цей індекс вимірює чотири риси:

  • схильність приймати точки зору інших людей,
  • співчувати іншим,
  • відчувати страждання, коли інші цього потребують,
  • уявляти себе у вигаданих ситуаціях.

В цілому, люди правильно інтерпретували значення звуків тварин більш ніж в 50% випадків. Стать і рівень освіти не впливали на здатність людей інтерпретувати звуки тварин, на відміну від віку: люди від 20 до 29 років краще справлялися із завданням. Відзначається, що зі збільшенням віку результати учасників знижувалися.

До того ж з’ясувалося: люди більш пристосовані до звуків інших людей і домашніх тварин в порівнянні з дикими тваринами. Люди, які отримали високі бали за емпатію, краще розуміли значення звуків тварин. Відкриття відображає інше дослідження, де люди, які виявляють більшу емпатію до котів, краще розрізняли, чи пов’язане їхнє нявкання з чимось позитивним чи негативним. За словами Бріфер, будь-яку людину можна навчити краще розуміти емоційне життя свого вихованця. Дослідження показує, що всі ми, ссавці, маємо спільну емоційну систему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button