Наука

Вчені назвали три “гарячі точки” катастрофічного вимирання коралів

У всьому світі біологи обстежили стан коралів. Вчені проаналізували дані: виявилося, з 1950-х років площа рифів у світі скоротилася вдвічі. Корали постраждали через глобальне потепління, надмірного вилову риби, забруднення і руйнування середовища проживання.

Image by Marcelo Kato from Pixabay

Огляд коралових рифів у 87 країнах показав, що різноманітність видів на рифах скоротилася більш ніж на 60%, а загальне покриття рифів зменшилося приблизно вдвічі. При цьому погіршення стану екосистем вплинуло і на людей, які живуть поруч з рифами. Найсильніше постраждали три “гарячі точки”: акваторія Індонезії, Карибського моря і південна частина Тихого океану. Зміна клімату в майбутньому в рази прискорить деградацію цих екосистем і призведе до катастрофи.

Результати роботи опубліковані в журналі «One Earth».

“Здатність коралових рифів підтримувати екосистему впала приблизно на 50%. Це говорить про необхідність захищати корали не тільки в окремих регіонах Землі, але і по всьому світу в цілому, через те, що від виживання цих екосистем залежить життя величезної кількості людей” – стверджує Вільям Чунг, один з авторів дослідження, професор Університету Британської Колумбії в Канаді

Автори роботи впевнені, що вже в цьому столітті повністю зникне п’ята частина всіх коралових рифів, в тому числі  великий Бар’єрний риф. Проблема не тільки в потеплінні, коралам загрожують нові інфекції й паразити, які поширюються по Тихому та Індійському океанах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button