Земля

Вчені: Глибоководне біорізноманіття в небезпеці через зміни клімату

Глибоководне біорізноманіття знаходиться під загрозою через кліматичні зміни. Через зміни кількості кисню в океані можуть загинути багато видів риб і рослин.

Нове дослідження співробітників Океанографічного інституту Скріппса при каліфорнійському Університеті, розташованого в місті Сан-Дієго, показало, що коливання температури і кисню може згубно впливати на біорізноманіття океанів. За словами фахівців, зміна клімату може серйозно вплинути на життя глибоководних істот. Інформація про це була опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society, короткий прес-реліз випустив портал Science Daily.

Автор дослідження Ліза Левін зазначила, що вищезазначені чинники часто недооцінюються, однак вони можуть бути небезпечні для екосистем. Справа в тому, що всі живі організми, які живуть під водою, мають так званий поріг стресу. Якщо ж рівень зміни клімату переступить через цей поріг, істот чекає загибель.

Наприклад, різноманітність морської флори і фауни в східній частині Тихого океану дуже чутлива до зниження кількості кисню у воді. При цьому близько 11% світового океану вкрито такими ж рибами і рослинами, не переносять глобальних змін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button