Земля

Підраховано наскільки Латинська Америка “багатша” від Африки

Незважаючи на те, що вже давно відомо, що в Латинській Америці більше різних видів рослин, ніж в тропічній Африці, в новому дослідженні цей факт не тільки знаходить підтвердження, але вчені ще вперше провели кількісну оцінку біорізноманіття двох регіонів.

Нове дослідження говорить про те, що Латинська Америка більш ніж в два рази багата видами рослин, і при цьому займає меншу площу, ніж тропічна Африка (територія на південь від Сахари + Мадагаскар). Крім цього, вчені відкривають нові види в Латинській Америці набагато швидше.

Дослідники порівнювали кількість видів судинних рослин у тропічній Африці та Латинській Америці за допомогою веб-сайту «Судинні рослини Америки», бази даних африканських рослин, а також каталогу рослин Мадагаскару. Ці дані говорять про те, що в Латинській Америці знаходиться не менше однієї третини світового біорізноманіття. Дослідження показало, що найбагатшим регіоном в Латинській Америці за кількістю відомих і, можливо, ще невивчених видів є тропічні Анди.

За словами вчених, оскільки тропічні ліси вирубуються з загрозливою швидкістю і, ймовірно, майже зникнуть до кінця століття, ця інформація може допомогти зосередити зусилля по збереженню районів з найбільшим біорізноманіттям, поки ще є для цього час.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button